«Дронь-виконроби»: нова система контролю за будівництвом

Вчені з Іллінойського університету (США) розробили систему контролю за будівництвом за допомогою безпілотних літальних апаратів.

Основною причиною зниження темпів при будівництві Лесного городка новостройки та великих об'єктів є помилки в стратегічному плануванні, координації дій і комунікаціях. Нова система моніторингу може виконувати автоматичний контроль виконання робіт на споруджуваному об'єкті за допомогою безпілотників.

Сімейство дронів буде регулярно стежити за прогресом будівництва об'єктів і відстежувати місця, де будівництво сповільнилося з тих чи інших причин. «Безпілотний моніторинг» вже стартував на будівництві нового стадіону «Сакраменто Кінгс» в Каліфорнії.

Раз на день кілька безпілотників піднімаються в повітря і облітають стройку по колу, знімаючи все, що відбувається на відео. Програмне забезпечення дронів аналізує відзнятий матеріал і будує 3D-модель об'єкта будівництва, яку можна порівнювати з запланованим темпом будівництва.

У систему заздалегідь внесені всі ключові точки об'єкта з прив'язкою до конкретних термінів, тому програма дозволяє наочно побачити, яку ділянку будівництва відстає від графіка, щоб потім з'ясувати й усунути причини зниження темпів.

Категория: