Вейкборд оснастили електромотором

Шведські інженери сконструювали інноваційний вейкборд Radinn з електроприводом. Дошка з водометним двигуном зроблена з легкого вуглецевого волокна і здатна ковзати по воді зі швидкістю до 46 км / ч.

Автор ідеї, шведський вейкбордист Філіп Вернер, побудував прототип за допомогою інженерів Оскара Одена і Філіпа Боттхера, які підібрали для дошки підходящий електромотор і оснастили її іонним. Вага Radinn складає всього 29 кілограм, а заряду батареї вистачить на 30 хвилин руху на повній швидкості.

Розробники також додали вейкборду бездротової пульт дистанційного керування, який дозволяє регулювати його швидкість. В даний час Radinn проходить додаткові випробування, спрямовані на збільшення часу роботи від батареї і максимальної швидкості.

Збір попередніх замовлень планується почати в кінці року, а виробництво і продажі стартують в 2016 році. Вартість Radinn складе 15000 євро.

Що таке вейкбординг та кайтсерфінг

Вейкбординг і вейксерфінг - різновиду катання на дошці на кільватерній хвилі катера (така хвиля по-англійськи і називається «wake»). Обидва види спорту з'явилися в США в 80-ті роки минулого століття, а в Росію вейкборд і вейксерф прийшли всього кілька років тому.

Вейкбординг - катання на дошці з кріпленнями. Райдер тримається за трос (фал) і може виконувати стрибки і інші запаморочливі трюки. Споріднені види спорту - водні лижі, серфінг, кайтсерфінг і навіть сноубород. Якщо ви вже займалися чимось подібним - саме час спробувати щось новеньке і встати на вейкборд!

Вейксерфінг найбільше нагадує звичайний серфінг на прибійною хвилі. Райдер відпускає трос (фал), набравши потрібну швидкість, або стартує прямо з корми рухається катера. На відміну від прибійною хвилі, хвиля від катера для вейксерфа може бути практично нескінченної!

Найбільш відомі виробники дощок для вейка: JOBE. Дошки оснащені кілями, що дозволяють райдеру легко виходити з води, і кріпленнями. Важливо, щоб кріплення щільно сиділи на нозі, тому в іншому випадку райдер може запросто отримати

Категория: