Тернопільський зварювальник створив копію робота з «Трансформерів»

Українські зварювальники не перестають дивувати. Один з них, житель Тернополя, своїми руками створив копію знаменитого робота Бамблбі з блокбастера «Трансформери». Над своїм творінням майстер трудився не покладаючи рук майже три тижні. У хід пустив усе, що міг.

- Займався роботом я по суті 17 робочих днів. Решту часу пішло на пошуки деталей на звалищах. Робота йшла без схем і креслень, зпочатку каркас, потім груди і так далі, - ділиться майстер Рустам Ахметсафін. - Все виготовлено з металевого сміття і мотлоху. У хід пішли дві «убиті» коробки передач від «ГАЗелі» - це ноги, задні частини від позашляховика Volkswagen Touareg. Чимало повідривав запчастин від Ніссана, модель зараз вже й не згадаю. Також десь знайшов відрізки труб, залишки металевих листів і куточків - вони пішли на дрібні фрагменти. А з вогнегасника я зробив хлопцеві голову. Голову автобота майстер створив з вогнегасника. 

- Так вийшло що бажання створювати збіглося з можливістю. Вибрав Бамблбі з двох причин, основна - це симпатія до трансформерів, особливо до харизматичного жовтого добряку, друга - складність особи. Захотілося перевірити свої здібності, - розповідає Олексій. - До цього я не робив роботів такого розміру, найбільший був заввишки один метр. Взагалі вже є колекція різних виробів, світильники, меблі в стилі лофт, ну і звичайно скульптурки мотоциклів, роботів, комах, розмір яких становить від 3 до 20 сантиметрів.

Колеги по цеху творчий порив Рустама підтримали і допомогли йому поліпшити проект. 

- Я не пошкодував свою стару машину, розібрав, пустив на робота. Намагався допомогти, порадити з інженерної точки зору, щоб він конструктивно був потужним, - розповідає головний інженер цеху художньої ковки Віталій Колесник.
Зараз Бамблбі повністю готовий. Напередодні майстер пофарбував його і тепер він анітрохи не відрізняється від оригіналу.

Як виявилося, зварювальником 32-річний хлопець працює менше року. З самого дитинства його приваблювала можливість створювати цікаві, потрібні і корисні речі з металу, а також художественную ковку цены на изделия. Зараз він в підлеглих у коваля, розширює свої знання з обробки металу.

За задумом автора, у найближчому майбутньому в «свіжозвареного» експоната з'явиться компанія.

- Є величезне бажання створити великого робота для міста, розміром 4-5 метрів, взявся б за оформлення парку. Це не просто скульптури і дрібнички, це насамперед акцент на вторинну переробку сировини і дбайливе ставлення до ресурсів, - говорить Олексій.

Категория: