Створено нові батареї для зберігання енергії Сонця

Сонячна енергія асоціюється з сонячними батареями, які створені для перетворення світла в електрику. Але поряд з ними існують і інші способи використання енергії Сонця.

Найбільш поширеним методом є перетворення води в пару шляхом фокусування світла на спеціальних вежах. Пар само використовується для обертання електрогенераторів, які виробляють електричний струм. Недоліком такого методу є втрата надлишкової електроенергії, яка з'являється від великої кількості світла в той час, коли Сонце знаходиться в зеніті, і більшої кількості тепла влітку.

Спільна група дослідників з двох американських університетів Орегона і Флориди змогла розробити метод, який дозволить акумулювати не електрику, а теплову енергію. Принцип роботи таких акумуляторів полягає в певних хімічних перетвореннях. При заряді такої хімічної батареї, наповнювач у вигляді карбонату стронцію окислюється за рахунок високої температури. В результаті цього процесу виникає оксид стронцію і вуглекислий газ. Навідміну від комплекту солнечных батарей, розряд даної батареї полягає в зворотному процесі відновлення карбонату стронцію, при цьому енергія, яка була витрачена для розщеплення, виділяється назад.

Матеріали, які використовуються для виробництва таких батарей, екологічно чисті і безпечні у використанні. Технологія з використанням карбонату стронцію забезпечує щільність зберігання енергії на десять відсотків вище, ніж в аналогічних акумуляторах інших розробників. Також величезною перевагою саме таких матеріалів і методу виробництва є максимальна температура, яку витримує батарея. Так, ця температура становить тисячу чотиреста сімдесят три Кельвінів, що в два рази вище, ніж в батареї, яка використовувалася раніше в таких системах.

Така температура теплової енергії, що виділяється акумулятором, дозволяє використовувати двоконтурні парові турбіни, де спочатку нагріте повітря обертає лопаті першого контуру, а залишкова енергія нагріває воду і далі обертає другий контур.

Але при всіх перевагах такої технології є один вельми значний недолік, над яким зараз працюють вчені. Він полягає в невеликій кількості циклів заряду і розряду батареї. Причиною такого недоліку є зміни в структурі матеріалів, які використовуються в акумуляторах. За словами вчених, ця проблема буде скоро вирішена шляхом впровадження в процес роботи батареї відновного циклу.

Категория: